مجله پزشکی باهیکا
سالم بمانید

درمان خانگی آرتروز : مصرف جوش شیرین

درمان خانگی آرتروز : مصرف جوش شیرین

جوش‌شیرین به عنوان درمان خانگی برای چندین نسل به خاطر خواص ضد اسیدی آن استفاده میشود. با این حال فواید جوش شیرین بیشتر از اینهاست. تحقیقات جدید نشان میدهد که چرا مصرف جوش شیرین یک کمک موثر در درمان بیماری‌های خود ایمنی مانند ورم مفاصل است.

 

چگونه مصرف جوش شیرین می‌تواند واکنش التهابی بدن را تغییر دهد؟

جوش‌شیرین، که سدیم بیکربنات نیز نامیده می‌شود، از لوازم اصلی آشپزخانه است که معمولا به عنوان یک ماده در پختن کیک به کار می‌رود.

گفته می‌شود که مصرف جوش شیرین به عنوان یک درمان خانگی برای شرایط مختلف شناخته شده‌است. برای مثال، نصف قاشق چای خوری جوش‌شیرین  برای رفع سوزش معده و یا برگشت اسید مناسب است. همچنین این ماده نیز برای سفید کردن دندان‌ها استفاده می‌شود.

درمان خانگی آرتروز : مصرف جوش شیرین

در یک مطالعه جدید، که یافته‌های آن اکنون در ژورنال ایمن شناسی منتشر شده‌است، محققان دانشکده پزشکی جورجیا در دانشگاه Augusta نشان می‌دهند که چگونه یک محلول جوش‌شیرین می‌تواند سیستم ایمنی را در برابر بیماری‌های التهابی مانند روماتیسم مفصلی به کار بی اندازد.

پل  اُ کانر، در دانشگاه آگوستا، و همکارانش اثراتی که نوشیدن یک محلول حاوی جوش شیرین برای اولین بار روی موش‌ها و سپس روی انسان‌ها انجام می‌شد را امتحان کردند.

آزمایش‌ها آن‌ها حکایت از یک داستان پیچیده در مورد این که چگونه این ماده، سیگنالی به سلول‌های سرطانی می‌دهد و مشخص میکند که حال عمومی بدن خوب است و تحت حمله نیست و یک سیستم ایمنی تهاجمی را غیرضروری می‌سازد. بنابراین واکنش‌های ایمنی مضر برطرف می‌شوند.

به این نظر پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code